Stabdžių skystis – specifinių savybių skystis, kuriuo užpildomos stabdžių sistemos. Dėl šio skysčio vyksta stabdymas ir jo krūvio paskirstymas į visus keturis ratus.

Kai vairuotojas paspaudžia stabdžio pedalą, pagrindinis stabdžių cilindras sukuria slėgį, jis per stabdžių skystį perduoda tą spaudimą į darbinius cilindriukus, o jie spaudžia trinkeles ir stabdo automobilį.

Vairuotojo ir keleivių saugumas priklauso nuo automobilio stabdymo kelio ilgio. Štai kodėl svarbu, kad automobilio stabdžiai veiktų kuo efektyviau. Vienas iš faktorių, nuo kurio priklauso nepriekaištingas ir efektyvus stabdžių veikimas, yra tinkamas stabdžių skystis.

Stabdžių skystis yra hidroskopinis. Tai reiškia, kad jis turi savybę laikui bėgant absorbuoti vandens garus, kurių visada yra ore.

Prisigėrusio vandens stabdžių skysčio užvirimo temperatūra smarkiai sumažėja, todėl nuo stabdymo metu išsiskiriančios šilumos stabdžių skystis gali užvirti stabdžių magistralėse. Tai savo ruožtu mažina stabdžių efektyvumą, ilgina stabdymo kelią, o galiausiai gali sukelti stabdžių sistemos gedimą.

Pažymėtina, kad dėl laiku nepakeisto stabdžių skysčio stabdymo efektyvumas gali sumažėti pačiu netinkamiausiu momentu – kai automobilį reikia stabdyti staiga, kuo mažesniu atstumu. Būtent tada stabdant išsiskiria didelis šilumos kiekis ir užverda stabdžių skystis.